TÜRK YAZARLAR

Hakkımızda


Türkiye’de “Tarih Bilimi” basın-yayın ve kitle iletişim araçları arttıkça daha da popüler hale gelmekte ve tarih konulu yayınlanan kitapların sayısı artmaktadır. İnsanların arasında hızla artan sosyal medya üyeliği de tarihin popülerleşmesini sağlamıştır.
 
Basılan kitaplar daha çok yayınevlerinin reklam çalışmaları, kitapçıların imza günleri, söyleşiler, kitap fuarları ile satılmaya çalışılmaktadır. Gazetelerin kitap ekleri hızla düşen gazete tirajları yüzünden gereken ilgiyi görememektedir. Bu da Türkiye’de okuyucu kitlesinin çıkan birçok kitaptan haberdar olamamasına neden olmaktadır.
 
Hem yeni çıkan tarih kitaplarını okuyuculara tanıtmak, hem de kütüphanelerin tozlu raflarında kalmış, unutulmaya yüz tutmuş ama gelecek nesillerin okuması gereken tarih kitaplarının tanıtımını yapmayı tarih alanında ihtisas yapmış bir ekip olarak vazife edinmiş bulunmaktayız.
 
Gayemiz sadece tarih alanında basılmış kitapların tanıtımını yapmaktır. Kitap tanıtımı yaparken yazarların emeğine saygı duymakla birlikte objektifliğe önem verilip verilmediği de incelenerek okuyucuya sunulacaktır. “Tarih” alanında yayınlanan kitapların ülkemizde daha çok okunmasına bir nebze de olsa katkı sunabilmek bizim için mutluluk kaynağıdır.


YABANCI YAZARLAR