TÜRK YAZARLAR

Anasayfa

Bu videoda Ayşe Kulin'in Everest Yayınları'ndan çıkmış olan Veda adlı eseri Meliha Kallimci tarafından tanıtılmıştır.
Bu videoda Gürkan Hacır'ın Remzi Kitabevi'nden çıkmış olan Efe Başvekil Şükrü Saraçoğlu Romanı adlı eseri Meliha Kallimci tarafından tanıtılmıştır.
Bu videoda Cahit Kayra'nın Tarihçi Kitabevi'nden çıkan Savaş Türkiye Varlık Vergisi adlı eseri Meliha Kallimci tarafından tanıtılmaktadır.
Öğrencilerimin Orta Asya’yı hiçbir şey yetişmeyen bir çöl olduğunu zannettiklerini, coğrafyasını hiç bilmediklerini hatta kavimler göçünü bölgenin kuraklığından zannettiklerini fark ettiğim için kitabımda Türk coğrafyasını anlatacak, kafalarındaki yanlış bilgileri değiştirecek fotoğraflar koydum. Altay Dağları, Ch’i-lien Dağları, Doğu Türkistan Kanas, ve Turfan gibi.
Balkan Savaşları, Troçki’nin Balkanlar ve savaş üzerine yazdığı yazılardan oluşuyor.
Gül İrepoğlu, lalenin dünya üzerindeki o muazzam hikâyesini anlatıyor. Bir çiçeğin yüzyıllar öncesinden, bugün kent sokaklarında, parklarındaki görüntüsüne kadar uzanan bir hikâye bu…
Nur İçözü yeni kitabı Hürriyet’te, Balkan Savaşları’nın yıkımına bakıyor. İlk bakışta bir aile travması gibi duran romanın alt katmanlarında savaşın ve zorunlu göçün yol açtığı yıkımın destansı aktarımı var.
 6  ...
YABANCI YAZARLAR