TÜRK YAZARLAR

Anasayfa

Kitapta 1940'lı yıllarda nitelikli öğretmen yetiştirmek amacıyla açılan ve kapatıldıktan çok sonra bile İsrail'in bizden alıp uyguladığı Köy Enstitüleri projesi anlatılıyor. Aziz Sancarları yetiştiren hocaların mezun olduğu, Amerikalı eğitim uzmanlarının bile imrendiği o okullar anlatılıyor. Bugünün aksine işte o zaman dünya bizi gerçekten kıskanıyordu.
Bu videoda Ayşe Kulin'in Everest Yayınları'ndan çıkmış olan Veda adlı eseri Meliha Kallimci tarafından tanıtılmıştır.
Bu videoda Gürkan Hacır'ın Remzi Kitabevi'nden çıkmış olan Efe Başvekil Şükrü Saraçoğlu Romanı adlı eseri Meliha Kallimci tarafından tanıtılmıştır.
Bu videoda Cahit Kayra'nın Tarihçi Kitabevi'nden çıkan Savaş Türkiye Varlık Vergisi adlı eseri Meliha Kallimci tarafından tanıtılmaktadır.
Öğrencilerimin Orta Asya’yı hiçbir şey yetişmeyen bir çöl olduğunu zannettiklerini, coğrafyasını hiç bilmediklerini hatta kavimler göçünü bölgenin kuraklığından zannettiklerini fark ettiğim için kitabımda Türk coğrafyasını anlatacak, kafalarındaki yanlış bilgileri değiştirecek fotoğraflar koydum. Altay Dağları, Ch’i-lien Dağları, Doğu Türkistan Kanas, ve Turfan gibi.
 3  ...
YABANCI YAZARLAR