TÜRK YAZARLAR
Düşmanımın Düşmanı Dostumdur / Dilara Çelik

Son zamanlarda dikkatimi çeken, vatan haini seviciliğidir.

İktidarı sevmezsiniz, olabilir.
Muhalif partileri sevmezsiniz, olabilir.
Ülke yönetiminden memnun olmazsınız, olabilir.
Bu ve daha pek çok sebep, iktidara muhalif olmanız için sebep olabilir. Ancak bu durum, gün geçtikçe vatan hainliğine sirayet ediyor.

Türk insanı her şeyi düşünüyor da, muhalif olmak için çıktığı bu yolda "hain" olduğunun farkına varamıyor.

Feminizm ve iktidar düşmanlığı da kesinlikle öyle.
Feminist yürüyüşlerine baktığınızda, mutlaka bir terörist posteri ya da sözü pankartlarda yer alıyor, feminizm adı altında "terörist seviciliği" yapılıyor. Olayın, erkeklerle eşit şartlarda yaşama ve çalışma ile alakası bile yok. Tonlarca feminist yürüyüş düzenleniyor, yürüyüşlerde şehit eşlerinin yaşadıkları acıdan, zorluklardan, mağduriyetlerden bahseden yok!

Aynı durum, iktidar düşmanlığı için de öyle. İktidarı sevmiyor ve sevmediği için de "terörist seviciliği" yaparak eleştiriyor. Yukarıda görsel belirtiyorum, örneğin Nuriye Gülmen.
Açlık grevine girdiği için, iktidara karşı oluşan muhafelet bu kadını savundu, ancak şansa bakın ki kendisi bir SEYİT RIZA SEVİCİ! Seyit Rıza'yı bilmeyen, Dersim İsyanı’nı okumayan herkes, normal bir yazı gibi algılayabilir ancak değil...

Bu durum, yalnızca iktidar ya da feminizm için değil, siyasal islam ve hatta Atatürk düşmanlığı için de mevcut. Kişi siyasal islamcı, muhafazakar ve Atatürk'ü karalamak için, Kadir Mısıroğlu gibi ciddi akli sorunları bulunan bir kimseyi savunuyor, okumuyor, ona inanıyor.

Herkeste şu algı var; "Düşmanımın düşmanı dostumdur.”

Bu kafa yapısıyla gidilirse, yakında muhalif olunmak için öcalan bile savunulacak, yazık o zaman ki halimize.

  
112 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
YABANCI YAZARLAR