TÜRK YAZARLAR
Yazılmamış Bir Tarih / Halit Kakınç

“Kendi ölçülerimize göre tarihsel veriler ile girelim konuya. Evrenimiz, yaklaşık 50 trilyon yaşında. Kim yaptı, nasıl yaptı, niye yaptı?...”

Halit Kakınç’ın yazarlığını yapmış olduğu “Yazılmamış Bir Tarih” olan kitabı açtığımızda ilk bu sözler karşılıyor bizleri. Muazzez İlmiye Çığ’ın önsöz yazdığı bu kitapta, Atatürk ve Mu kıtasından, Sodom ve Gomora’dan, Geçmişteki nükleer ve termonükler savaşlardan ve dahası birçok dikkat çeken konulardan bahsediliyor.

Atatürk’ün izini sürdüğü, araştırdığı “Kayıp Kıta Mu” kuramı neyi? Ne zaman, nasıl ortaya çıkmıştı? Atatürk neden bu kurama ayrı bir ilgi göstermekteydi? Peki ya Atatürk hangi sorulara cevaplar arıyordu? Türkler Orta Asya’ya nereden ve ne zaman gelmişlerdi? Türklerin İnka, Maya ve Azteklerle benzerlikleri nasıl açıklanabilirdi? Dünya tarihi nerede başlamıştı?

Lut Kavmi’nin Ölü Deniz’deki lanetli beldeleri olan Sodom ve Gomora nasıl yok edilmişti? İleri teknolojiye sahip hava araçlarınca mı yok edildi yoksa bu kentler? Kitab-ı Mukaddes bu kentler için ne diyor bizlere yaratılış bölümünde? Sodom ve Gomora, nükleer saldırıya uğrayan o günlerin Hiroşima ve Nagazaki’si miydi gerçekten?

Bu her saldırıda ortaya çıkan tektitler neydi peki? Neden çoğu bilim adamı bunu araştırmış ve hipotezler sunmuşlardı?

Peki ya Teozofi Terimi neydi? Ne zaman, nasıl ortaya çıkmıştı? Tamil halkının ya da Lemurya kıtasının dünya üzerinde önemi neydi? Tamil halkı hangi dili konuşuyor, hangi inanca saygı duyuyorlardı?

Belki de hiç adını duymadığımız, duysak da anımsayamadığımız Rama İmparatorluğu neydi? Nerede ortaya çıkmıştı? Tanrı Vişnu ile bağlantısı var mıydı?

Filmlere konu olan devler var mıydı peki dünyada? Eğer varsa boyları ne kadardı, iskeletlerine nerelerde rastlanmıştı? Kitab-ı Mukaddes devlerden bahsetmekte miydi? Ya da boy orantısı erkeklerde 1.75, kadınlarda 1.60 olan Türklerin tarihinde devler var mıydı? Ne zaman gelmişlerdi? Hangi adlandırmalar ya da destanlar onlardan farklı isimlerle bahsederdi bizlere? İsimleri neydi eğer dev değilse?

Nemrut’un sırrı neydi? Mısırda ki piramitleri insanlar nasıl yapmıştı? Gizemi neydi? Bunlarla ilgili araştırmacılar neler söylüyor, araştırmalarında nelerin farkına varıyorlardı?

Kitabı okurken bu dünyadan soyutlandığımın farkına vardım. Öğrendiğim şeyleri neden daha önce fark etmemiş ya da merak etmemiş olmamdan ötürü kendimi sorguladım. Kitabı bitirdiğimde ise Halit Kakınç’a hak verdim. Bunlar gerçekten “Yazılmamış Bir Tarih” idi. Yazılmamış veyahut yazılamamış…

DİLARA ÇELİK
  
251 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
YABANCI YAZARLAR